Stará Huta má dve webové stránky

Autor: Milan Vajo | 12.10.2008 o 14:52 | Karma článku: 4,85 | Prečítané:  2334x

Ak ste doteraz nevedeli, ktorá obec na Slovensku má dve webové stránky, teraz to už viete. Aj keď predpokladám, že sa takých obcí môže nájsť aj viac. Už ale nepredpokladám, že k nim prišli rovnakým spôsobom ako to bolo u nás.

fotka už (ne)oficiálnej webovej stránky Starej Hutyfotka už (ne)oficiálnej webovej stránky Starej Hutymv

 Na samom začiatku mala Stará Huta iba jednu webovú stránku, ktorá bola oficiálna. Spolupracoval som na nej so starostom a vedelo o tom aj zastupiteľstvo. Starosta mi dodal všetky materiály, ktoré som potreboval (napr. históriu obce), požičal mi fotoaparát, aby som mohol dať na stránku aj fotografie. Dlhý čas bolo všetko v poriadku, obec platila jej umiestnenie na internete a ja som sa staral o jej vylepšovanie. 

Medzitým prišiel nový starosta. Keďže som asi na každom zasadnutí mal nejakú pripomienku, napr. že zas nebola na obecnej tabuli vyvesená pozvánka na zasadnutie obecného zastupiteľstva, že by som chcel dať na webovú stránku našej obce aj zápisnice a uznesenia zo zastupiteľstva a rôzne takéto veci, tak po nejakom čase sa mi so starostom už ťažko komunikovalo. Keď potom prišla ďalšia faktúra na zaplatenie webovej stránky obce, rozhodol som sa, že tentoraz ju zaplatím ja a keď sa komunikácia medzi mnou a starostom zlepší, vyrieši sa aj tento problém. Neskôr bolo potrebné kvôli lepšiej dostupnosti zmeniť názov stránky z www.shuta.sk na www.starahuta.sk. Aj tento prechod som financoval z vlastného vrecka. Lenže týmto krokom som sa stal majiteľom nového názvu a tým pádom celej webovej stránky Starej Huty.

Medzitým sa komunikácia medzi mnou a starostom vyostrila. Bolo to najmä preto, lebo som svoje pripomienky už nehovoril len osobne, ale začal ich písať aj sem na blog. Rozhodol som sa tak preto, že osobné rozprávanie podľa mňa nemalo veľký účinok.

Písaním tohoto blogu som si tak znepriatelil starostu a niektorých poslancov, až sa rozhodli, že mi spravovanie webovej stránky zoberú. Píše sa o tom v tejto zápisnici (uznesenie č. 80/2008). Keď sa dozvedeli, že som majiteľom obecnej webovej stránky a nemôžu mi ju teda zobrať, dali si urobiť novú webovú stránku. Tento krok už nepovažovali za potrebné prijímať v uznesení.

Ja sa teším, že Obecný úrad financuje novú webstránku. Pretože ak chcú, aby bola navštevovaná a aktuálna, musia sa o ňu starať. To znamená dávať na ňu viac a viac aktuálnych a originálnych informácií, a tak týmto spôsobom uľahčovať občanom prístup k rôznym informáciám. Nielen povedať, že keď niekto niečo chce - nech si po to príde na Obecný úrad! V dnešnej dobe internetu sa kladie dôraz na bezproblémový a otvorený prístup k informáciam. Nie každý, kto by chcel vedieť o čom sa rokovalo na zasadnutí by si prišiel pozrieť zápisnicu na Obecný úrad.

To je aj môj cieľ: všetko čo je možné, zverejňovať pre občanov na internete. Je toho naozaj dosť. Ak sa o toto nebudú tvorcovia novej stránky usilovať, ešte viac znemožnia sami seba a budú to len vyhodené peniaze. Ja platím ročne za stránku 1243 Sk a Obecný úrad platí za stránku asi 2270 Sk. Viac platia preto, lebo si objednali vyššiu verziu hostingového balíka.

Súčasný stav je teda taký, že Stará Huta má dve webové stránky: oficiálnu www.obecstarahuta.sk a už (ne)oficiálnu - www.starahuta.sk.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Mikas: Stojím za ústavom na kontrolu liečiv. Ani ja by som Sputnik zatiaľ nepovolil

Hlavný hygienik zažíva aj útoky od ľudí. Tvrdí, že frustráciu z pandémie chápe.

Dobré ráno

Dobré ráno: Koniec konšpirácií, Lučanský spáchal samovraždu

Čo hovorí správa špeciálnej komisie?

Komentár Zuzany Kepplovej

Koalícia urazených zúfalcov sa hlási

Túto vládu utrápia.


Už ste čítali?